Zubní implantáty zvýší sebevědomí

Chybějící zuby vás díky zubním implantátem trápit nebudou

Posted by

Ztráta zubu představuje strašáka pro mnoho lidí. Dobrou zprávou však je, že v současnosti nejen jeden chybějící zub, ale dokonce celou řadu dokážeme efektivně nahradit něčím, co vypadá jako normální zuby. Zubní implantáty představují řešení, které usnadnilo život již milionům lidí po celém světě. Lze je charakterizovat jako konstrukce či sloupky vyrobené z kovu, které se vkládají pomocí chirurgického zákroku do místa, kde došlo ke ztrátě zubu. Po umístění do čelisti je zubní lékař schopen na tuto konstrukci či sloupek umístit náhradní zub.

Zubní implantáty a jejich fungování

Zubní implantáty v horní čelisti
Zavedení zubních implantátů

Pokud se pacient se svým zubním lékařem dohodnou na tom, že nejlepší řešení v případě chybějícího zubu představuje zubní implantát, hlavním aktérem se v brzké době stane čelistní kost. I když bude při zavádění nadměrně používaná, zubní implantáty jí prokazují jakousi službu. Díky chybějícímu zubu se čelistní kost oslabuje, díky zubním implantátem se však začne opět využívat na maximum. Zubní implantáty se připevňují k čelistní kosti pomocí chirurgického zákroku. K implantátu se současně připevňují protézy nebo můstky. U ostatních zubních náhrad se však stává, že se posouvají nebo hýbou. Pokud si však zvolíte zubní implantáty, tuto možnost značně eliminujete a v ústech vám bude držet opravdu pevně. Oceníte to zejména při mluvení či konzumaci potravy. Aby náhrady v ústech skutečně drželi tak, jak mají, je potřeba prostor v jejich bezprostředním okolí upravit. Běžně se tedy stává, že okolní zuby bývají broušené a speciálně přizpůsobené tak, aby novým zubním náhradám nepřekážely.

Životnost zubních implantátů

Životnost zubních implantátů ovlivňuje několik faktorů. Za dva základní, které je dokážou výrazné vyšší měrou ovlivnit, se považují zubní hygiena a pravidelné zubní prohlídky. Je skutečně důležité, aby pacient se svým zubním lékařem spolupracoval. Ve většině však zubní implantáty vydrží v průměru od 10 do 20 let. Avšak důslednou zubním hygienou je dokážete zachovat jako nové o něco déle. Zubní implantáty umístěny v přední části úst však vydrží oproti těm, které se umísťují na stoličky nebo do zadní části ústní dutiny déle, a to z jednoho jednoduché důvodu – opotřebovávají se srovnatelně méně. Na kvalitu zubních implantátů má vliv i to, z jakého materiálu jsou vyrobeny a způsob, jakým byly do úst zavedeny. Pokud vás tato problematika zaujala, navštivte https://duvodkusmevu.cz/,  kde najdete množství cenných rad a doporučení, díky kterým budou vaše zuby opět jako nové.