Ubrousková technika pro začátečnice

Ubrousková technika a nábytek

Posted by

Kreativita představuje v současném světě klíčovou schopnost. Někteří ji dostali darem do vínku, jiní si zase k ní našli přirozenou cestu sami. Chcete i vy na této vlastnosti zapracovat a přemýšlíte, kde začít? Vyzkoušejte ubrouskovou techniku! Ubrousková technika, jinak nazývaná i decoupage patří mezi ty techniky, při kterých se fantazii meze nekladou a jako bonus, budete potřebovat minimum pomůcek, díky čemuž se tato činnost stává relativně levnou!

Jaký nábytek lze ozdobit pomocí ubrouskové techniky?

Ubrousková technika pro náročné
Zdobení se ubrouskovou technikou

Výhodou ubrouskové techniky je to, že je jí možné ozdobit prakticky jakýkoliv povrch. Od textilii, po keramiku, přes sklo až po nábytek. A právě nábytek je to, čemu ubrousková technika opravdu svědčí! Každý z nás v domácnosti najde kus staršího nábytku, kterého se nechce jen tak zbavit. Může se jednat prakticky o cokoli – od šperkovnic ze dřeva až po větší kusy nábytku, jako například skříně či stolky. Díky ubrouskové technice těmto věcem dáte nový dech! Kromě části nábytku, který jste si vybrali jako objekt své kreativity budete potřebovat ubrousky, speciální lepidlo, barvy a šikovné ruce. Výhodou je, že můžete zdobit tak starší kusy nábytku, jakož i nové, které vás zaujmou například svým speciálním tvarem. Pokud se vám těžko loučí se starším nábytkem, ke kterému máte citový vztah, nevyhazujte ho! Jednoduše ho ozdobte pomocí ubrouskové techniky a dejte mu nový nádech!

Jaké ubrousky při aplikování ubrouskové techniky použít?

Rozhodli jste se, že právě ubrousková technika je to pravé ořechové pro uspokojení vaší kreativity? V tom případě budete potřebovat servítky. Pokud chcete, aby vaše dílo bylo skutečně kvalitní, použijte servítky co nejhrubší. Nejlepší jsou ty, které mají minimálně tři vrstvy. Při menších vrstvách se běžně stává, že ubrousek na povrchu drží slabší nebo po aplikaci vypadá ne zrovna nejkrásnější. Doporučuje se také použít ubrousky tmavší a s různými motivy, protože lépe zakryjí všechny nedokonalosti, které se během aplikace mohly vyskytnout. S bledšími ubrousky je manipulace těžší a výsledek ne vždy stoprocentní. Není také žádné pravidlo, že musíte použít servítky po celém obvodu nábytku. Můžete ozdobit jen tu část, která se vám hodí nebo líbí nejvíce.

O tom, že ubrousková technika představuje zajímavý způsob jak dát šanci své kreativitě není pochyb. Pokud vás tato problematika zajímá, myslete hlavně na kvalitní ubrousky, kterými budete zdobit. Navštivte stránku https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete kompletní nabídku kvalitních papírových produktů.