Výkup elektřiny do domácnosti

Máte-li přebytky elektřiny, můžete ji prodávat

Posted by

Velmi mnoho domácností se již zařadilo k tvz. zeleným domácnostem, to znamená, že si sami vyrábějí elektrickou energii za pomoci fotovoltaických panelů. Fotovoltaika je jednoznačně trendem budoucnosti a každý, kdo má tu možnost, investuje do nákupu fotovoltaických panelů. Ty lze namontovat prakticky kdekoli, ať už na střechu, rovnou i šikmou, na terasu, kdekoli na pozemku nebo na garáži. Fotovoltaické panely fungují na principu přeměny sluneční energie na elektrickou a to nejen během slunečných dnů, ale i tehdy, nesvítí-li přímé slunce. Sluneční energie je nejdostupnější a nejlevnější energie, tak proč byste ji nemohli využít ve svůj prospěch. A nejen to, budete-li vyrábět přebytek elektrické energie, můžete ji následně nabídnout výkup elektřiny. 

Výkup elektřiny funguje velmi jednoduše

Výkup elektřiny do podniků
Smysl výkupu elektřiny

V první řadě si tedy musíte pořídit fotovoltaické panely, což může být na začátku vyšší investice. Firmy, které tyto panely dodávají a montují vám naprojektují počet i výkon panelů přesně podle vašich potřeb, abyste dokázali pokrýt požadovanou spotřebu elektřiny. Fotovoltaikou prakticky dokážete zajistit elektřinu na celý chod vaší domácnosti, ať už je to svícení, provoz domácích spotřebičů, dokonce i na topení. Zejména v letních měsících, kdy nebudete spotřebovávat tolik elektřiny, můžete ji posílat zpátky do sítě a fungovat přes výkup elektřiny. Nejprve si ovšem udělejte vlastní průzkum u firem, které elektřinu vykupují a vyberte si pro vás ty nejlepší podmínky. Následně s firmou uzavřete písemnou smlouvu za předem stanovených podmínek a nejlépe za fixní cenu. Pak už si jen sami regulujete, kolik elektřiny chcete nabídnout k výkupu elektřiny. Tímto způsobem se vám investice do fotovoltaiky mnohem rychleji vrátí a vy můžete na výrobě elektřiny prakticky i vydělávat. 

Fotovoltaikou šetříte nejen svou peněženku, ale i životní prostředí

Tím, že se prakticky stanete malým výrobcem elektrické energie, budete naprosto nezávislí na dodavatelích elektřiny a nijak vás neomezí ani případný výpadek v nepříznivém počasí. Nemluvě o tom, že ceny všech energií rapidně rostou a ani do budoucna to nevypadá lépe. Zdroje surovin jsou rovněž ne nevyčerpatelné a je třeba se pojistit do budoucnosti. Máte-li zájem o výkup elektřiny, zkuste zajít na stránku https://www.rightpower.cz/